Araçta Titreme ve Silkeleme – Kavrama Sorunu

Araçta kalkış anında silkeme ve titreme sebepleri genel olarak kavrama (baskı balatadan) dolayıdır. Kavramadaki kaçırma özellikle yokuşlarda araca gaz verilirken hızlanmama, çekişte zayıflık yada ilk hareket sırasında duran aracı yerinden güçlükle kaldırma şeklinde kendisini gösterebilir.

Kavrama balatasının incelmesi, özelliğini kaybetmesi, balata yüzeylerinin parlaması veya balata boşluğunun artması ani kavrama problemlerine yol açar ve siz bunu titreme olarak algılarsınız.

Aracınızda herhangi bir şekilde titreme veya kavrama problemi var ise en yakın servis noktasına giderek aracı bir uzmanına test ettirmenizi önemle tavsiye etmekteyiz. Aksi durumlarda oluşacak olan masraflar bütçenizi daha da zorlayacaktır.

Servisimizde uzman ekibimiz tarafından araçlarınızın arıza tespitlerini detaylı bir şekilde yaptırabilir ve araçlarınızın onarımlarını en ekonomik şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kavrama Arızaları Nelerdir?

Otomatik Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Otomatik Şanzıman Kavraması ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

2 thoughts on “Araçta Titreme ve Silkeleme – Kavrama Sorunu

 1. Mevlüt uslu
  Mevlüt uslu / Cevapla 10 Haziran 2019 at 14:24

  2013 volvo Ş 60 aracım kavramada silkeliyor yaklaşık maliyeti ne olur
  .? Ancak bu şanzuman araçtaki ikinci şanzuman birincisi garanti den değişti fakat yine aynı oldu sizin tamir etmeniz durumunda yenilenebilirmi arıza??
  Bilgilendirirseniz çok maine geçer saygılar m.uslu

  • kavramAdmin
   kavramAdmin / Cevapla 12 Haziran 2019 at 07:29

   Mevlüt Bey, kavrama revizyonu fiyatımız 4.750 TL’dir. Fakat aracınız 150.000 km ve üzeri ise mekatronik ünitenizde de problem olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.