DCT Otomatik Şanzıman

DCT şanzıman, otomatik şanzıman tiplerinden biridir. Tam açılımı “Dual Clutch Transmission” olan DTC, bir çeşit hızlı kavramalı şanzıman sistemidir. Kuru ve ıslak kavrama olmak üzere iki tipi vardır.

Otomatik şanzıman, sürücüye vites değiştirme ve debriyaj pedalı kullanma gibi zahmetler olmaksızın konforlu bir sürüş sunar. Ancak bu sistem, genellikle sürücünün kontrolünden biraz uzak bir sürüş algısı yaratır. Çünkü otomatik şanzımanın sürücünün hızlanma ve yavaşlama tepkileri algılaması sıralı sisteme göre yani manuel şanzımana göre uzun sürer. Bu da hem, performansı olumsuz etkiler hem de aracın daha çok yakıt harcamasına neden olur. Söz konusu eksiler, otomatik şanzıman sisteminde yıllar süren çalışmalarla bazı teknik gelişmelerin sağlanmasına neden olmuştur. Geliştirilen şanzımanlardan biri de DCT şanzıman olmuştur. Özellikle 2009 yılından sonra yaygınlaşan DCT şanzıman ile vites geçişlerinin daha seri geçilmesi hedeflenmiştir.

DCT şanzıman, vites geçişlerinin çok daha seri ve pürüzsüz olmasını amaçlamaktadır. DCT şanzıman ile yakıt kaybı açığı da en aza indirilmeye çalışılmıştır.

DCT Otomatik Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

DCT Şanzıman Kavraması ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.