Kuru Kavrama Nedir?

Kuru kavrama; debriyaj arasında yağ bulunmayan kavrama tipidir.

Kuru kavramada kavramalar bir birine yağ temas ettiği için debriyaj plakaları ıslak kavramaya göre daha fazla ısınırlar bunun sonucunda daha hızlı aşınırlar bundan dolayı kuru kavramanın ömrü ıslak kavramaya göre daha kısa olur. Kuru kavramalarda plakalar arasındaki aşınmalar sonucu dökülen partikülü alıp uzaklaştırabilecek bir yağlama sistemi olmadığı için toz ve partiküller çoğu zaman debriyajın içinde kalır, bundan dolayı kuru kavramanın plakaları bir kez aşındıktan sonra kavramada ses meydana gelir ve ses kavrama aşınmaya devam ettikçe artar.

Otomatik Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Otomatik Şanzıman Kavraması ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

One thought on “Kuru Kavrama Nedir?

  1. Leyla
    Leyla / Cevapla 21 Ekim 2019 at 09:45

    2011model Albea sole arabamın triğer karışı seti değiştikten sonra arabamda fiteslerde sertleşme ve geri 2 veya 3 denemeden sonra geçme oldu. Yağlandı bakıldı ama bir sorun bulunamadı.6 ay sonrada su akıtmaya başladı klima kapağını ve kayışları değiştirdiler,ve debriyaj yağı eklendi.bu seferde ara ara tekleme ve çekişi azaldı.Başka bir ustaya götürdüm bujiler yağ hortumu ve birkaç kablo değişti. Şimdide fitesler çok ara ara çok zor geçiyor araba devamlı titriyor ve ABD,ABS arızası veriyor. Bilgisi olan varsa bilgi verin lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.